Söyleşi: “BM Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin (UNCHR) Türkiye’deki Rolü,” Selin Ünal, UNHCR Dış İlişkiler ve İletişim Sorumlusu, V01, 12:40 26 Ekim (EN)

Küresel çaptaki mülteci krizine dair bilgi vermek, farkındalığı artırmak ve mülteci haklarını savunmak için, Umudun Yurttaşları Projesi/Toplumsal Duyarlılık Projeleri olarak bir konuşma serisini sizlere duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu kapsamda ilk UYPTalk etkinliği BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNCHR) Dış İlişkiler ve İletişim Sorumlusu Selin Ünal ile birlikte 26 Ekim 2016 Çarşamba tarihinde gerçekleştirilecektir. Değerli konuğumuzun, UNCHR’nin küresel mülteci krizindeki ve Türkiye’deki rolünü tanıtacağı etkinliğe, tüm akademik personel, öğrenciler ve ilgililer davetlidir.

Zaman: 12:40-13:30
Yer: V01 Amfi-Merkez Kampüs

*Etkinliğin dili İngilizce’dir. 10-15 dakikalık soru cevap kısmı da
bulunacaktır.

**Selin Ünal’ın kısa biyografisi aşağıdadır.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) Dış İlişkiler ve İletişim Sorumlusu rolünde, Selin Ünal, 2014 yılı sonu itibarıyla dünyadaki en fazla mülteciye ev sahipliği yapan ülke olan Türkiye’de, UNHCR’nin en büyük operasyonlarından birinin iletişim alanındaki çalışmalarına liderlik ediyor ve kurumun sözcülüğünü yürütüyor. 126 ülkede faaliyet gösteren UNHCR, savaşlardan ve zulümden kaçan milyonlarca insana barınma imkanı ve yardım sağlıyor. Üstlendiği görevde, Selin Ünal, medya, yerel halk ve donörlerin de arasında bulunduğu farklı hedef kitleler üzerinde yerinden edilmiş insanlara ilişkin farkındalığı artırabilmek amacıyla UNHCR Türkiye’nin iletişim stratejisini ekibiyle birlikte hayata geçiriyor. 2012 yılında UNHCR’deki görevini üstlenen Selin Ünal, öncesinde Uluslararası Göç Örgütü’nde 8 yıldan uzun süre boyunca program ve dış ilişkiler departmanları da dahil olmak üzere farklı alanlarda hizmet vermiştir.