Ana Sayfa » Prof. Dr. Mustafa Parlar Ödülleri 2023

Prof. Dr. Mustafa Parlar Ödülleri 2023

ODTÜ Prof. Dr. Mustafa Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı’nın 2023 yılı ödülleri sahipleri arasında iki öğretim üyemiz ve bir mezunumuz yer aldı.

Dr. Öğr. Üyesi Hamdi Dibeklioğlu (Bilgisayar Mühendisliği Bölümü) ve Doç. Dr. Onur Özcan (Makine Mühendisliği Bölümü), Parlar Vakfı Araştırma Teşvik Ödülü’ne layık görüldü.

Mezunlarımızdan Doç. Dr. Sündüs Erbaş Çakmak (Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji 2009 yüksek lisans, 2013 doktora) da Araştırma Teşvik Ödülü kazanan araştırmacılar arasındaydı.

Parlar Vakfı, bilim insanlarının ve uygulamacıların, tüm bilim alanlarındaki araştırmalarını, uygulama çalışmalarını ve hizmetlerini değerlendirmek, yetkinliklerini belgeleyerek çalışmalarına güç katmak ve yetişmekte olan kuşakları bilime özendirmek amacıyla her yıl özel ödüller veriyor.

Araştırma Teşvik Ödülü ise araştırmalarıyla bilim alanlarından birinin gelişmesine katkıda bulunan ya da ilgili alanda ülke sorunlarının çözümüne yardımcı olan 40 yaş altı araştırmacıları kapsıyor. Bu ödül, belli bir araştırma çalışması için verilebileceği gibi, bir araştırmacının ya da araştırma grubunun tüm çalışmaları göz önüne alınarak da verilebiliyor.

 

Hamdi Dibeklioglu

 

Onur Özcan