Ana Sayfa » Kariyer Merkezinin 30’uncu kuruluş yıldönümü

Kariyer Merkezinin 30’uncu kuruluş yıldönümü

Bilkent Üniversitesi Kariyer Merkezi, 30’uncu kuruluş yıldönümünü, Türkiye’de faaliyet gösteren önde gelen yerli ve yabancı şirketlerden bazılarının temsilcileri ile üniversite kariyer merkezi yöneticilerini 22 Kasım Perşembe günü Bilkent Otel’de bir araya getirerek kutladı.

Bu etkinlik ile ilk kez bir çalıştayda Akbank, Aselsan, Bilkent Üniversitesi, Eczacıbaşı Holding, Huawei, IKEA, ING Bank, Mercedes-Benz, Meteksan Savunma, PwC, TAV Havalimanları Holding, Tofaş, Vestel gibi Türkiye’nin en büyük şirketlerinden İK temsilcileri, Abdullah Gül Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Koç Üniversitesi, ODTÜ ve Sabancı Üniversitesi’nin Kariyer Merkezi yetkilileri ile biraraya geldi. T.C. Cumhurbaşkanlığı’ndan temsilciler de Çalıştay’ın katılımcıları arasındaydı.

Katılımcılar Çalıştay sırasında sadece gelecekteki ortak amaçlarına yönelik vizyonlarını paylaşmakla kalmayıp, aynı zamanda profesyonel ve etkin bir iletişim ağı yaratma fırsatı da buldular.

Katılımcılar ek olarak, üniversite ve meslek yaşamı arasındaki geçiş sürecinde öğrenciler ve mezunlara daha iyi çözümler sunmak için kariyer şekillendirme etkinlik ve uygulamalarının hangi yönlerinin artırılması, azaltılması, eklenmesi ve tamamen terk edilmesi gerektiğini tartıştı.