Ana Sayfa » “Birlikte Atan Kalpler” Etkinliği

“Birlikte Atan Kalpler” Etkinliği

Bilkent Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri, Özel Bilkent Lisesi ve Özel Olimpiyatlar Türkiye ortaklığında “Birlikte Atan Kalpler” etkinliği gerçekleşti.

Özel eğitim gereksinimi olan bireylerin yaşıtlarıyla spor yoluyla kaynaşmasını sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Özel Olimpiyatlar Türkiye, her çocuk özeldir; fakat bazıları daha özeldir diyerek, tam 35 yıldır aynı heyecan ve şevkle aradaki engelleri kaldırmak için çalışmaktadır. Sayısı 20 bini aşkın kişiye dokunarak geniş bir aileye sahip olan Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin amacı bu sayıyı daha da artırarak, daha çok özel çocuğa ulaşmaktır.

2 Aralık Pazar günü Özel Bilkent Lisesinde gerçekleşen Birlikte Atan Kalpler etkinliğinde, Ankara’da yaşayan 9 farklı okuldan gelen 150 zihinsel engelli özel çocuk ve aileleri ile buluşan öğrencilerimiz Dünya Engelliler Gününü kutladı.

Zumba, halk oyunları, eşli danslar, sihirbazlık gösterisi, koro dinletisi, atletizm, basketbol maçı ve birçok aktivitenin yer aldığı etkinlik ile önyargıların olmadığı samimi, eğlenceli, unutulmayacak bir gün geçti.