Ana Sayfa » Bilkent Üniversitesi Kariyer Merkezi kuruluşunun 30. Yılını kutluyor!

Bilkent Üniversitesi Kariyer Merkezi kuruluşunun 30. Yılını kutluyor!

Bugünden geleceğe giden keyifli yolculukta, kariyer merkezleri ile yetenek kazanımı takımlarının gelişen ve güçlenen işbirliğinin gençlere, şirketlere ve ülkemize katkısı çok önemli olmaktadır.

Bu keyifli yolculukta şirket/kariyer merkezi işbirliğini geleceğe hazırlamak konusunda “biz neler yapmalıyız” sorusu üzerinde düşündürecek, fikirlerimizi paylaşmamızı sağlayacak ve bu konuda bir gelecek hayalini birlikte tasarlamayı destekleyecek bir çalışma düzenlemeye karar verdik.

22 Kasım’da Bilkent Otel’de gerçekleşecek çalıştayda, Türkiye’nin önde gelen şirketlerini ve kariyer merkezlerini bir araya getirerek, mezun istihdamının ve yetenek kazanımının gelecek vizyonunu tartışacağız. Bu etkinlik ile ilk kez bir çalıştayda Akbank, Aselsan, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, Eczacıbaşı Holding, Huawei, IKEA, ING Bank, Mercedes-Benz, Meteksan Savunma, PwC, TAV Havalimanları Holding, Tofaş, Vestel gibi Türkiye’nin en büyük şirketlerinden İK temsilcileri, Abdullah Gül Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi,  Koç Üniversitesi, ODTÜ ve Sabancı Üniversitesi’nin Kariyer Merkezi yetkilileri ile biraraya gelecek.

Çalıştay sırasında, temsilciler sadece gelecek planlarını ve beklentilerini açıklamakla kalmayacak, aynı zamanda üniversite ve iş hayatı arasındaki geçiş süreçlerinde öğrenciler ve mezunlar için daha iyi çözümler üretip, bu konuda yaşanan ortak engellere de cevaplar bulacaktır.

Etkinlik boyunca kullanılacak görsel özetleme tekniği ile oluşturulacak çalıştay sonucu, gelecek için bir harita olacaktır.