Bahar Şenliği Kapalı Yol ve Otopark Alanları, 2-5 Mayıs

Bahar Şenliği nedeniyle 2-5 Mayıs 2019 (Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar) günlerinde geçerli olmak üzere bazı yol, kavşak ve park yerlerinde değişiklikler yapılmış ve kısıtlamalar getirilmiştir.

1. 2 -5 Mayıs 2019, tarihleri arasında saat 09.00’dan sonra mescit otopark girişi ile MSSF kavşağı arasındaki yol kapalı olacaktır.

2. Ekteki planda kırmızı renkle belirtildiği üzere, Kütüphane binası kavşağından 50. yurda kadar olan yol ile İİSBF binası’ndan MSSF kavşağı’na kadar olan yol ve bu güzergahtaki park yerleri kullanıma kapatılacaktır. (2 Mayıs, Perşembe günü saat 23.30’dan sonra -5 Mayıs 2019)

3. Cafe In yanında bulunan park yeri ve UYDYO ile G Binası arasında yer alan park yeri akademik ve idari personel araçlarının kullanımı için açık olacaktır. Akademik ve idari personel araçları bu park yerlerini kullanmak için 50. yurt tarafından giriş ve çıkış yapabileceklerdir.

4. Kampüste ikamet eden akademik personelin üç gün süresince araçlarını lojmanlar bölgesi’nde bırakmalarını tavsiye ediyoruz.

5. Öğrencilerimizden Bahar Şenliği’nin yapıldığı günlerde kampüse geliş ve dönüşlerinde kendi otomobilleri yerine toplu taşıma araçlarını tercih etmeleri trafik akışı açısından tavsiye edilmektedir. Ulaşım Hizmetleri Birimi bu günlerde servis sayılarını yeterli sayıda tutacaktır.

6. 3 Mayıs 2019, Cuma günü saat 17.45’e kadar 50.yurt kavşağı ile Tepe Grubu kavşağı arasındaki yol güzergahı araç parkına kapalı olacaktır.

7. 5 Mayıs 2019 Pazar günü 50. yurt kavşağı ile Mescit otopark girişi arası yol trafiğe açılacak olup Mescit otoparkı kullanılabilecektir.
Bahar Şenliği süresince sadece Bilkent taşıt pulu taşıyan araçların kampüse girmesine izin verilecek olup, trafik akışının düzenli olması ve herhangi bir sıkıntı yaşanmaması amacıyla güvenlik görevlilerinin işaret ve yönlendirmelerine riayet edilmesini önemle rica ederiz.