Ana Sayfa » Araç Tanıtım Pulu Başvuruları

Araç Tanıtım Pulu Başvuruları

2022 – 2023 AKADEMİK YILI ARAÇ TANITIM PULU BAŞVURULARI HAKKINDA DUYURU

  1. Öğrencilerimizin (yüksek lisans ve doktora dahil) her akademik yılın başında araç pullarını yenilemeleri zorunludur. Başvurular, STARS sistemini kullanarak internet üzerinden yapılacaktır. Kampüslere sürekli giriş yapacaklar için araç pulu almak zorunludur. Yeni dönem araç pulları 1 Ağustos 2022 tarihi itibariyle dağıtılmaya başlanacaktır.
  2. Araç tanıtım pulu olmayan araçlar 10 Ekim 2022 tarihinden itibaren kampüse alınmayacaktır.
  3. Araç pulu için ilk kez başvuracak Lisans ve Yüksek Lisans öğrencilerimiz için Trafik Kurulu tarafından düzenlenen Sürücü Trafik Eğitimi programına katılmak ve bu program çerçevesinde verilecek genel trafik kurallarını içeren sınavdan geçer not almak zorunludur. STARS sistemi, araç pulu için ilk kez başvuracak öğrencilerimize gerekli uyarıyı yapacaktır.
  4. 2022 – 2023 akademik yılının ilk Sürücü Trafik Eğitimi programı, 13 Eylül 2022 tarihinde yapılacaktır.
  5. Sürücü Trafik Eğitimi sınav sonuçları öğrencimizin Bilkent e-posta adresine gönderilecektir.  
  6. Daha önce araç pulu almış öğrencilerimizin pullarını yenilemeleri için Sürücü Trafik Eğitimi programına katılmalarına gerek yoktur.
  7. 2022 – 2023 için öğrenci araç pulu ücreti 400 TL’dir. (Elektrikli araçlar için 200 TL) Araç pulu ücretini Rektörlük Binasında Muhasebe Müdürlüğü’ne yatırabilir veya STARS üzerinden kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. SSGM’ne başvururken ödendi belgenizi yanınızda bulundurmayı unutmayınız.
  8. Araç tanıtım pulu alabilmek için yanınızda ehliyet, araç ruhsatı ve öğrenci kimliğinizi getirmeniz gerekmektedir.  
  9. Yüksek Lisans ve Doktora araç pulları ücretsizdir.
  10. Geçerli Araç pulunu iade edemeyenlere yenisi, öğrenciler için standart öğrenci pul ücretinin iki katı ücrete, Yüksek Lisans, Doktora öğrencilerine standart öğrenci araç pulu ücreti karşılığında, mezunlara ise 200 TL ücreti karşılığında verilir.

 

Araç pulu ile ilgili ayrıntılı bilgiye internet sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz. Sormak istedikleriniz için trafik@bilkent.edu.tr adresini kullanabilirsiniz.

Tüm sürücülere yollarda saygı, trafikte güven dolu bir yeni akademik yıl dileriz.

Bilkent Üniversitesi Trafik Kurulu