Ana Sayfa » İngilizce Yaz Kampı

İngilizce Yaz Kampı

Lise Öğrencilerine Yönelik İngilizce Dil Geliştirme Programı 2020

COVID-19 hastalığının yayılmasını önlemek amacıyla Bilkent Üniversitesi tarafından alınan tedbirler uyarınca, daha önce kampüsümüzde yapmayı duyurduğumuz İngilizce Yaz Kampı derslerimiz ZOOM platformu üzerinden yapılacaktır.

 

İngilizce bilgisi orta ve üst düzey olan öğrencilerin yabancı dil becerilerini geliştirmek amacıyla hazırlanan yoğunlaştırılmış İngilizce Dil Geliştirme Programı, 10 – 24 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Devam zorunluluğu olan bu kampa 9. – 10. – 11. ve 12. sınıfı bitiren tüm öğrenciler başvurabilirler.

Bilkent Üniversitesi İngilizce Yaz Kampı’nda öğretim ve öğrenimin bütün yönlerine yol gösteren müfredat belgesinde, Avrupa Konseyi’nin Ortak Çerçeve Programı (Common European Framework of Reference for Languages – CEFR) ölçüt olarak alınmıştır.

Bu kamp B1, B1+ ve B2 düzeylerindeki öğrencilere yöneliktir. Programdaki düzeylerin hangi CEFR düzeylerine karşılık geldiği aşağıda gösterilmektedir:

 

ORTA DÜZEY B1
ORTA ÜSTÜ DÜZEY B1+
BÖLÜM ÖNCESİ DÜZEY B2

 

Kamp öğretim kadrosu, Cambridge Üniversitesi İngilizce Dil Eğitimi Sertifikası’na sahip, öğrenci gruplarının farklı ihtiyaçlarına etkin bir şekilde cevap verebilecek öğretim elemanlarından oluşmaktadır.

Başvuruda bulunan tüm öğrencilerin Bilkent Üniversitesi Düzey Belirleme ve Yerleştirme Sınavı’na girmeleri gerekmektedir. Öğrenciler, sınav sonuçlarına göre, İngilizce düzeylerine uygun bir sınıfa yerleştirilecektir.

Programda bütünleşik beceriler yaklaşımı benimsenmiştir. Dilbilgisi ve sözcük bilgisi gibi dil sistemlerine ek olarak öğrencilerin konuşma ve yazma gibi üretim becerileri üzerine de çalışılacaktır. Bu yöntemin dağılımı aşağıdaki tabloda gösterilmektedir:

 

Okuma %15
Dinleme %15
Yazma %20
Konuşma %20

 

Bu program katılımcılara akademik hayata dair fikir verip, yakın gelecekte bir parçası olacakları üniversite hayatında İngilizcenin yerini görme imkanı tanırken, sanal ortamda gerçekleştirilecek olan eğlenceli etkinliklerle güzel vakit geçirerek İngilizcelerini geliştirme imkanı da sağlayacaktır.

Programın tüm gerekliliklerini yerine getiren öğrencilere kamp sonunda katılım belgesi gönderilecektir.

Programa B2 düzeyinde başlayan ve 2 haftalık programda başarılı olan öğrenciler, üniversitemizin Eylül 2020’de yapacağı Bilkent Üniversitesi İngilizce Yeterlik ve Seviye Tespit Sınavı’na girmeye hak kazanacaktır (Bu sınavın geçerlilik süresi 2 yıldır.).

Başvuruların son tarihi 26 Haziran 2020’dir. Başvuruları alınan öğrenciler, 1 Temmuz  2020  tarihlerinde Zoom üzerinden Düzey Belirleme ve Yerleştirme Sınavı’na girecektir.

 

 

Sınav sonuçları 3 Temmuz 2020’de açıklanacaktır. Programa B1, B1+ ve B2 düzeyindeki öğrenciler kabul edilecektir.

Kamp kayıtları 8 Temmuz 2020 Çarşamba günü saat 17:00’de sona erecektir.

Sınav ücreti: 250 TL
Program ücreti: 2.000 TL

 

Başvuru için gerekli belgeler: 
– Başvuru formu ( WORD / PDF )
– Veli izin belgesi ( WORD / PDF )
– Katılımcının dijital olarak taranmış nüfus cüzdanı
– Katılımcının dijital vesikalık fotoğrafı
– Katılım ücretinin ödendiğini gösteren elektronik makbuz

 

Bilkent Üniversitesi Banka Hesap Bilgileri:
Banka: Yapı ve Kredi Bankası
Şube: Bilkent (0641)
Hesap Adı: İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Hesap No.: 68441153
IBAN: TR06 0006 7010 0000 0068 4411 53

 

 

Bilkent Üniversitesi
İngilizce Yaz Kampı
06800, Bilkent, Ankara
Tel: 0(312) 290 1712
E-posta: ingilizceyazkampi@bilkent.edu.tr

 

Ayça Üner
Akademik Koordinatör

Hale Öklü
İdari Koordinatör

Zeynep Özge Kocatepe
İdari Asistan