Ana Sayfa » Lise Öğrencilerine Yönelik İngilizce Yaz Kampı

Lise Öğrencilerine Yönelik İngilizce Yaz Kampı

İngilizce bilgisi orta ve üst düzey olan öğrencilerin yabancı dil becerilerini geliştirmek amacıyla hazırlanan yoğunlaştırılmış Bilkent Üniversitesi İngilizce Yaz Kampı, 3 Temmuz – 14 Temmuz 2023 tarihleri arasında yapılacaktır. Bu kampa 9. – 10. – 11. ve 12. sınıfı bitiren tüm öğrenciler başvurabilirler.

Bilkent Üniversitesi İngilizce Yaz Kampı’nda öğretim ve öğrenimin bütün yönlerine yol gösteren müfredat belgesinde, Avrupa Konseyi’nin Ortak Çerçeve Programı (Common European Framework of Reference for Languages – CEFR) ölçüt olarak alınmıştır.

Bu kamp B1, B1+ ve B2 düzeylerindeki öğrencilere yöneliktir. Programdaki düzeylerin hangi CEFR düzeylerine karşılık geldiği aşağıda gösterilmektedir:

ORTA DÜZEY B1
ORTA ÜSTÜ DÜZEY B1+
BÖLÜM ÖNCESİ DÜZEY B2

Kamp öğretim kadrosu, Cambridge Üniversitesi İngilizce Dil Eğitimi Sertifikası’na sahip, öğrenci gruplarının farklı ihtiyaçlarına etkin bir şekilde cevap verebilecek öğretim elemanlarından oluşmaktadır.

Başvuruda bulunan tüm öğrencilerin Bilkent Üniversitesi Düzey Belirleme ve Yerleştirme Sınavı’na girmeleri gerekmektedir. Öğrenciler, sınav sonuçlarına göre, İngilizce düzeylerine uygun bir sınıfa yerleştirilecektir.

Programda bütünleşik beceriler yaklaşımı benimsenmiştir. Dilbilgisi ve sözcük bilgisi gibi dil sistemlerine ek olarak öğrencilerin konuşma ve yazma gibi üretim becerileri üzerine de çalışılacaktır. Bu yöntemin dağılımı aşağıdaki tabloda gösterilmektedir:

Okuma %15
Dinleme %15
Yazma %20
Konuşma %20

Devam zorunluluğu olan bu programın tüm gerekliliklerini yerine getiren öğrencilere kamp sonunda katılım belgesi verilecektir.

Programa B2 düzeyinde başlayan ve 2 haftalık programda başarılı olan öğrenciler, üniversitemizin Eylül 2023’de yapacağı Bilkent Üniversitesi İngilizce Yeterlik ve Seviye Tespit Sınavı’na girmeye hak kazanacaktır (Bu sınavın geçerlilik süresi 2 yıldır.).

Kamp programına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Kampüs Olanakları

İngilizce Yaz Kampı’na katılan öğrenciler, isterlerse Bilkent Üniversitesi Merkez Kampüs’te bulunan 2 kişilik yurt odalarında konaklayabilirler. Kesin kayıt yaptıran ve yurtta kalmak isteyen öğrenciler, 2 Temmuz 2023 Pazar günü 11:00’den itibaren yurtlara girebilir. Öğrenciler, en geç 14 Temmuz 2023  Cuma günü saat 21:00’de yurttan çıkmış olmalıdır.

Yurt odaları 2 kişiliktir. Tüm odalarda duş, giyinme dolabı, çalışma alanı ve internet bağlantısı bulunur. Yurt binasının her katında ders çalışma salonu, televizyon odası ve mutfak vardır. Yurt binasında yıkama ve kurutma makinelerinin bulunduğu çamaşır odalarının yanı sıra 07:00 – 23:00 saatleri arasında hizmet veren bir restoran da hizmet vermektedir (Detaylı bilgi için tıklayınız). Öğrenciler, yurt danışma görevlisine 24 saat boyunca ulaşabilir. Yurt odaları, haftanın belirli günlerinde temizlik elemanlarınca temizlenmektedir.

Öğrenciler, Bilkent Üniversitesi kütüphanesinden, üniversitenin ulaşım hizmetlerinden ve spor olanaklarından ücretsiz olarak yararlanabilir (Detaylı bilgi için tıklayınız).

Bilkent Üniversitesi Spor Merkezi, üç spor salonuna ve bu salonlar bünyesinde koşu ve yürüyüş parkurları, basketbol ve voleybol sahaları ile squash kortlarının yanı sıra fitness, kapalı okçuluk, masa tenisi, grup egzersizleri ve Uzak Doğu Sporları salonlarına sahiptir. Üniversitenin yarı olimpik yüzme havuzu, açık spor tesisleri, fitness, yoga, pilates alanları, kaykay pisti ve tırmanma duvarı da spor seçeneklerini zenginleştirmektedir.

Bilkent Üniversitesi’ne ulaşım, her gün Ankara’nın 2 ayrı merkezi noktasından (Sıhhiye – Tunus) hareket eden özel servisler araçlarıyla sağlanmaktadır. Öğrenciler, bu servislerden ücretsiz yararlanır.

Bilkent Üniversitesi Sağlık Merkezi, öğrencilere 7 gün 24 saat kolayca erişebilecekleri, güvenli, kaliteli ve ücretsiz bir sağlık hizmeti sunmaktadır. Kampüsün güvenlik hizmetleri ise üniversitenin Sivil Savunma ve Güvenlik Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir.

Öğle yemekleri, Bilkent Üniversitesi Kafeteryalar İşletmesi Müdürlüğü tarafından, sağlıklı ve dengeli beslenmeye yönelik tabildot menüler şeklinde hazırlanmaktadır.

 

Başvuru Bilgileri

Başvuruların son tarihi 07 Haziran 2023 (17:00)’ dir. Başvuruları alınan öğrenciler, 10 Haziran 2023 tarihlerinde Düzey Belirleme ve Yerleştirme Sınavı’na girecektir. Çevrimiçi gerçekleştirilecek olan sınav yazma ve konuşma bölümlerinden oluşmaktadır.

Sınav sonuçları 12 Haziran 2023’de açıklanacaktır. Programa B1, B1+ ve B2 düzeyindeki öğrenciler kabul edilecektir.

Kamp kayıtları 16 Haziran 2023 Cuma günü saat 17:00’de sona erecektir.

Sınav ücreti: 800 TL
Eğitim ücreti: 8.000 TL

Yurtlarda konaklama: 4500 TL

Başvuru için gerekli belgeler: 
Başvuru formu
– Veli izin belgesi ( WORD / PDF )
– Katılımcının dijital olarak taranmış nüfus cüzdanı
– Katılımcının dijital vesikalık fotoğrafı
– Katılım ücretinin ödendiğini gösteren elektronik makbuz

Bilkent Üniversitesi Banka Hesap Bilgileri:
Banka: Yapı ve Kredi Bankası
Şube: Bilkent (0641)
Hesap Adı: İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Hesap No.: 68441153
IBAN: TR06 0006 7010 0000 0068 4411 53

 

İletişim Bilgileri

Ayça Üner
Akademik Koordinatör

Hale Öklü
İdari Koordinatör

Fatma Örün
İdari Asistan

Tel: 0(312) 290 1712
E-posta: ingilizceyazkampi@bilkent.edu.tr
İnstagram: https://www.instagram.com/ingilizceyazkampi/