Ana Sayfa » Dr. Aksoy, TOYP “On Seçkin Genci”nden Biri Seçildi

Dr. Aksoy, TOYP “On Seçkin Genci”nden Biri Seçildi

Hukuk Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Can Aksoy, Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (Junior Chamber International -JCI) Türkiye şubesi tarafından, siyaset, hukuk ve kamu yönetimi alanında Türkiye’nin En Başarılı Genci Ödülü’ne değer görüldü.

Dr. Aksoy, uluslararası etkiye sahip akademik yayınları ve bir hukuk öğretim üyesi olarak yenilikçi öğretim felsefesi dolayısıyla ödül aldı.

Derneğin Ten Outstanding Young Persons (TOYP) of the World programının Türkiye ayağı olan “TOYP: Türkiye’nin 10 Başarılı Genci” ödülleri, aralarında bilim, kültür ve insan haklarının da bulunduğu 10 kategoride gerçekleştirilmekte ve toplumsal gelişime farklı alanlarda önemli katkılar sağlayan 40 yaş altı liderlere verilmektedir.

Merkezi ABD’de bulunan ve 120’yi aşkın ülkede 200.000’i aşkın üyesiyle kâr amacı gütmeyen uluslararası bir kuruluş olan JCI, söz konusu ödülleri 1981’den bu yana düzenlemektedir. Dr. Aksoy, kategorilerde birinci sırayı alan diğer adaylarla birlikte, organizasyonun dünya finalinde ülkemizi temsil etme hakkı da kazanmıştır.