Ana Sayfa » Eğitim Ücreti Ödeme Yöntemleri

Eğitim Ücreti Ödeme Yöntemleri

Eğitim ücreti iki eşit taksit olmak üzere, Güz ve Bahar yarıyılı kayıtları öncesinde akademik takvimde belirtilen son ödeme gününe kadar ödenir.

Bilkent Üniversitesi’ne yeni yerleşen öğrencilerin kesin kayıtlardan önce güz yarıyılı eğitim ücretini ödemiş olması gereklidir. Diğer yarısı ise bahar yarıyılı ücreti olarak bahar yarıyılı ders kayıtlarından önce ödenir. Kesin kayıt yaptırdıktan sonra kayıt sildiren öğrencilere ücret iadesi yapılmaz. Kesin kaydı takip eden akademik yıl için izin verilmez.

Eğitim ücretini ödemek için seçebileceğiniz üç ayrı yöntem bulunmaktadır:

Banka şubesi: Garanti BBVA, Türkiye İş Bankası veya Yapı Kredi Bankası’nın herhangi bir şubesinde eğitim ücreti ödemeleri menüsü üzerinden yatırılabilir. Bu ödemelerde havale ücreti alınmamaktadır. Yarıyıl eğitim ücretleri, anlaşmalı bankaların onay vermesi koşuluyla, dört eşit taksit olarak da ödenebilir; ayrıca %2 işlem ücreti alınır. Taksitlendirme için her yarıyıl başında yeniden başvuru yapılmalıdır.  Taksitlendirme hakkında ayrıntılı bilgi

İnternet bankacılığı: Garanti BBVA, Türkiye İş Bankası veya Yapı Kredi Bankası’nın internet bankacılığı sistemleri üzerinden yatırılabilir.

Kredi Kartı: Eğitim ücretleri tek çekim olarak kredi kartıyla da ödenebilir. Bazı bankaların kartları ile kredi kartına taksit yapılması da mümkündür; kredi kartına taksit yapıldığında ayrıca %3,5 işlem ücreti alınır. Ödemeler MasterCard veya Visa özellikli kredi kartları ile yapılabilir. İki ayrı kredi kartı kullanarak ödeme yapmak mümkün değildir.

Eğitim ücreti ödenirken mutlaka T.C. kimlik numaranızı veya Bilkent Üniversitesi öğrenci numaranızı kullanmanız gerekmektedir.