Ana Sayfa »

 

Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu Öğretim Kadrosu

 

30_002_A+_Beyhan-AkporayBeyhan Akporay
Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü
Yüksek Lisans: Maryland Üniversitesi

Yazılım mühendisliği, proje yönetimi, yazılım mimarisi, yazılım tasarım desenleri.

Beyhan Akporay, yazılım mühendisliği ve proje yönetimine ilişkin çalışmalar yapmaktadır. Yazılım Mühendisliği İlkeleri, Uygulamalı Yazılım Mühendisliği, Dağıtık Sistemler, Bilgi Sistemleri Proje Yönetimi, Bilişim Sistemleri Seminerleri derslerini veren Akporay, yüksek lisans derecesini 2007’de Maryland Üniversitesi’nden almıştır. Bilkent Üniversitesi’ne katılmadan önce Havelsan’da teknik yöneticilik görevinde bulunmuştur. Akporay, tenisle de ilgilenmektedir.

 

30_003_A+Duygu-AlbayrakDuygu Albayrak
Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü
Doktora: Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Eğitim ve öğretim teknolojileri, sosyal ağların eğitimde kullanımı, ders yönetim sistemleri, insan-bilgisayar etkileşimi.

Makaleleri Journal of Educational Computing Research gibi dergilerde yayımlanan Duygu Albayrak, Programlamaya Giriş, Ayrık Matematik, Bilgi Teknolojileri, Bilgisayar Algoritmaları ve Veri Analizleri derslerini vermektedir. Doktorasını 2012’de Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Bilkent Üniversitesi Öğretim ve Öğrenim Destek Merkezi’nin koordinatörüdür. Araştırmalarını insan- bilgisayar etkileşimi, kullanılabilirlik, sosyal ağların eğitim amaçlı kullanımı, yazılım mühendisliği eğitimi, öğrenme ve ders yönetimi sistemleri, eğitim ve eğitim stratejilerinin etkinliği, öğretim tasarımları, e-eğitim ve uzaktan eğitim konularında sürdürmektedir. Satranç oynamak, bulmaca çözmek, dans etmek ve yüzmek, Dr. Albayrak’ın kişisel ilgi alanlarını oluşturmaktadır.

 

30_005-A+Syed-amjad-aliSyed Amjad Ali
Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü
Doktora: Doğu Akdeniz Üniversitesi

Sistem dinamiğine dayalı ekonomik modelleme ve simülasyon, kablosuz algılayıcı ağlar, mobil uygulamalar, kodlama kuramı.

Makaleleri IEEE Communications Letters gibi dergilerde yayımlanan Syed Amjad Ali, Bilgisayar Ağları, Bilgi Teknolojileri Araştırmaları, Mobil Uygulama Gelişimi ve Bilgisayar Grafiği: Etkileşimli Programlama derslerini vermektedir. Doktorasını 2007’de Doğu Akdeniz Üniversitesi’nden almıştır. İleri hata düzeltme kodları, kablosuz sensör ağları ve görüntü işleme içerikli araştırmaları bulunan Dr. Ali’nin tenis, kriket ve doğa yürüyüşü gibi özel ilgi alanları vardır.

 

32_001_A+Oguz_BeniceOğuz Benice
Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü
Lisans: Ecole Hoteliere de Lausanne

Restoran dizaynı ve yönetimi, işletme yönetimi.

İşletmeye Giriş, Yiyecek ve İçecek Yönetimi, Yiyecek ve İçecek Mekanları İçin Fikirler ve Tasarım, Yiyecek Üretim Teknikleri ve Turizme Giriş derslerini veren Oğuz Benice, Chaîne des Rôtisseurs’un Ankara ayağı kurucu üyelerindendir. Ecole hôtelière de Lausanne mezunu Benice’nin özel ilgi alanları müzik, trekking ve fotoğrafçılıktır.

 

32_003-A+Jamel_ChafraJamel Ben Chafra
Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü
Yüksek Lisans: Bilkent Üniversitesi

Liderlik ve finans.

Liderlik, finans ve finans piyasası gibi çalışma alanları olan Jamel Ben Chafra’nın makaleleri The European Journal of Finance, Journal of Health Organizations and Management, Hacettepe University Journal of Education, Management Research Review, Emerald Management Research News, American Journal of Business, Journal of Applied Research in Higher Education ve Leadership & Organization Development Journal dergilerinde yayımlanmıştır. Finans, Turizmde Muhasebe , Ön Büro, Odalar Bölümü İşletmeciliği ve Hizmet İşletmeleri Yönetimi, Chafra’nın verdiği derslerden bazılarıdır. Yüksek lisans derecesini Bilkent Üniversitesi’nden 1996’da alan Chafra’nın hobileri bilardo, masa tenisi ve futbol oynamaktır.

 

32_004-AysebascollinsAyşe Baş Collins
Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü
Doktora: Orta Doğu Teknik Üniversitesi  

İnsan kaynakları, toplam kalite, iş kanununda engellilerin hakları, program değerlendirme ve geliştirme.

Doktorasını Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde tamamlayan Ayşe Collins, işletme, insan kaynakları yönetimi, toplam kalite, iş kanunu, engelli öğrenci hakları, program değerlendirme ve geliştirme konularında araştırmalar yapmaktadır. Makaleleri Tourism Management, Anatolia – An International Journal of Tourism and Hospitality Research, Eurasian Journal of Educational Researches, International Journal of Contemporary Hospitality Management, Journal of Teaching in Travel and Tourism, Tourism Analysis, Leadership and Policy in Schools, Journal of Organizational Psychology gibi dergilerde yayımlanmış olan Dr.Collins, iş kanununda engellilerin hakları konulu bir kitap bölümü de yazmıştır. İnsan Kaynakları Yönetimi, Örgütsel Davranış, Sosyal Psikoloji ve Araştırma Yöntemleri derslerini veren Dr. Collins, The Open Education Journal, Tourism Management, Journal of IAMB ve Journal of Anatolia gibi dergilerin yayın kurulu üyeliğini yapmıştır. Doğa sporları, kayak ve seyahat etmek, Dr. Collins’in hobileri arasındadır.

 

32_005-nazendeozkarameteNazende Özkaramete Coşkun
Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü
Doktora: Yeditepe Üniversitesi

Makroekonomi ve Türkiye ekonomisi.

Doktorasını 2007’de Yeditepe Üniversitesi’nden alan Nazende Özkaramete Coşkun, Mikroekonomi, Makroekonomi, İstatistik ve Turizm Ekonomisi derslerini vermektedir. Türkiye Ekonomisi: Yeni Yapı (2000-2008) başlıklı kitabın yazarıdır. Türkiye ekonomisi hakkında güncel yazılar da kaleme alan Dr. Coşkun, Türk Turizm İstatistiklerinin Avrupa Birliği Standartlarına Uyumlaştırılması projesinde çalışmıştır.

 

32-019-A+Elif-Denizci-sahbazElif Denizci
Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü
Yüksek Lisans: Gazi Üniversitesi

Yiyecek-içecek işletmeciliği ve uygulamaları, gastronomi turizmi, turizm eğitimi.

Yüksek lisansını aldığı Gazi Üniversitesi’nde doktora çalışmalarını sürdüren Elif Denizci, TRT’de gastronomi ve mutfak kültürüyle ilgili programlar yapmıştır. Türkiye Aşçılar Federasyonu’nun ve Başkent Aşçılar ve Turizm Birliği Derneği’nin yönetim kurulu üyesidir. Sheraton’da da çalışmış olan Denizci, Chaine des Rotisseurs tarafından düzenlenen genç şefler yarışmasının 2009 Türkiye birincisidir.

 

31_004_aguliz_esenGüliz Esen
İşletme Bilgi Yönetimi Bölümü
Yüksek Lisans: Bilkent Üniversitesi

Eğitim programları, bilgi teknolojileri, veri tabanı programları, konaklama sektöründe ön büro uygulamaları.

Yüksek lisans derecesini Bilkent Üniversitesi’nden alan İşletme Bilgi Yönetimi Bölüm Başkan Vekili Güliz Esen, Bilgisayar Ofis Uygulamaları, Veri Tabanı Yönetim Sistemleri, İşletme Seminerleri ve Ön Büro Bilgisayar Uygulamaları derslerini vermektedir. Bilkent Üniversitesi’ne katılmadan önce çeşitli şirketlerde bilgi işlem uzmanı olarak görev yapmıştır.

 

31_005_a_tonyevansTony Evans
İşletme Bilgi Yönetimi Bölümü
Lisans: 1968’de Sir George Williams Üniversitesi

Finans, pazarlama.

Bilkent Üniversitesi’ne katılmadan önce birçok özel ve çokuluslu firmanın finans, satış ve pazarlama kadrolarında görev yapmış olan Tony Evans, 1968’de Sir George Williams Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Finansal Tablolar Analizi, Şirket Finansı ve Stratejik Yönetim, Evans’ın verdiği dersler arasındadır.

 

30_006-A+-Serkan-gencSerkan Genç
Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü
Doktora: Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bilgisayarla görme, otomatik öğrenme, bilgisayarlı grafik.

Doktorasını 2010’da Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde tamamlayan Serkan Genç, araştırmalarını insan-bilgisayar etkileşimi, makinelerin insan hareketleri ile kontrolü, görüntü işleme, internet tabanlı sistemlerin geliştirilmesi, grafik programlama ve bilgisayar oyun programlaması alanlarında sürdürmektedir. Teknik Matematik ve Programlama, Algoritmalar ve Veri Yapıları, İnternet Teknolojileri, Bilgisayar Grafiği: Etkileşimli Programlama derslerini vermektedir. Dünya mutfaklarıyla ilgilenmek, davul çalmak ve tenis oynamak, Dr. Genç’in hobilerindendir.

 

Eda Gürel
Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü
Doktora: Hacettepe Üniversitesi

Pazarlama ve halkla ilişkiler, müzeler, girişimcilik.

Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölüm Başkan Vekili Eda Gürel, pazarlama ve halkla ilişkiler, müzeler ve girişimcilik içerikli çalışmalar yapmaktadır. Doktorasını 2006’da Hacettepe Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Makaleleri Annals of Tourism of Research, European Journal of Marketing ve Journal of Business Ethics gibi dergilerde yayımlanmıştır. Genç Turizmciler Derneği Yılın Genç Akademisyeni Ödülü sahibidir (2010). Pazarlamanın Esasları, Turizm Endüstrisinde Stratejik Pazarlama ve İktisadın Temel İlkeleri derslerini vermektedir. London Metropolitan ve Oxford Brookes üniversitelerinde araştırmalar yapmış olan Dr. Gürel, TÜBİTAK Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırma ve Destek Grubu’nda danışmanlık, EuroCHRIE’de ise Türkiye temsilciliği yapmaktadır. Dans etmek, araba kullanmak ve sanat galerileri gezmek,  Dr. Gürel’in hobilerindendir.

 

31_006_a_arzu-ikinciArzu Sibel İkinci
İşletme Bilgi Yönetimi Bölümü
Yüksek Lisans: Bilkent Üniversitesi

Uzaktan eğitim, MOOCs, eğitim müfredatları ve araçları, bilgisayar ve internet uygulamaları, proje yönetimi, TEDx, TED-Ed.

İnternet Tabanlı Uygulama Geliştirme ve Bilgisayar İş Uygulamaları derslerini veren Arzu Sibel İkinci, yüksek lisansını Bilkent Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Avrupa Birliği (AB) Sivil Toplum Diyaloğu Üniversiteler Hibe Projesi kapsamında Türkiye’nin AB Bilgi Ekonomisine Katkıları projesini yürütmüş, bilgi ekonomisi sermaye yapıları konusunda araştırmalar yapmış ve işletmelerde bilgi yönetimi kapsamında, eğitim ve öğretim üzerine kitap bölümleri yazmıştır. AB projeleri kapsamında Ulusal Ajans koordinasyonundaki değerlendirmelerde bağımsız uzman olarak görev almıştır. Haaga-Helia Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde dersler vermiş olan İkinci, çeşitli kurumlarda bilgisayar uygulamaları konusunda eğitim ve destek uzmanlığı ile eğitim müdürlüğü yapmıştır.

 

 

32_008-guneskaramullaogluGüneş Karamullaoğlu
Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü
Yüksek Lisans: Gazi Üniversitesi

Etkinlik yönetimi, turizm eğitimi, turizmde sürdürülebilirlik.

Yüksek lisans derecesini 2000’de Gazi Üniversitesi’nden alan Güneş Karamullaoğlu’nun uzmanlık alanı uluslararası kongre ve tur organizasyonlarıdır. Türk Turizm İstatistiklerinin Avrupa Birliği Standartlarına Uyumlaştırılması projesinde görev yapmıştır. Ülkesel profesyonel turist rehberliği sertifikasına sahiptir. Turizm Endüstrisi Dinamikleri, İşletmeye Giriş, Turizm Planlaması ve Sürdürülebilirlik derslerini veren Karamullaoğlu, bölümün öğrenci değişim koordinatörüdür. Resim yapmaktan hoşlanan Karamullaoğlu, sporla da uğraşmaktadır.

 

30_008-A+Burcu-ozdogruBurcu Liman
Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü
Yüksek Lisans: Atılım Üniversitesi

Nesneye dayalı programlama, Java ile programlama, bilişsel psikoloji, sinirbilim, dil bilimi.

Programlamaya Giriş, Mobil Uygulama Geliştirme, Bilgi Teknolojileri, Veri Yapıları, Nesneye Dayalı Programlama, Java ile Programlama derslerini veren Burcu Liman, yüksek lisans derecesini 2006’da Atılım Üniversitesi’nden almıştır. Uzaktan eğitim, Java dili ile bilgisayar programlama, öğrenme yönetim sistemleri, hafıza bilimi ve sinirbilim ile ilgili araştırmalar gerçekleştirmektedir. Avrupa Uzaktan Radyo Laboratuvarı projesinde görev yapmış olan Liman’ın hobileri sinema, tiyatro, seramik yapımı ve basketboldur.

 

32_010-nuriyeorerAyşe Nuriye Örer
Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü
Doktora: Hacettepe Üniversitesi

Besin mikrobiyolojisi, hijyen, beslenme.

Doktorasını 1995’te Hacettepe Üniversitesi’nde tamamlayan Ayşe Nuriye Örer, Beslenme ve Sanitasyon, Beslenmede Hijyen ve Güvenlik, Beslenme Antropolojisi, Beslenme ve Genel Sağlık derslerini vermektedir. Beslenme ve Diyetetik başlıklı açıklamalı sözlüğün yazarıdır. Briç oynamak, yüzmek ve kitap okumak, Dr. Örer’in kişisel ilgi alanlarıdır.

 

30_012-A+nese-sahin-ozcelikNeşe Şahin Özçelik
Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü
Yüksek Lisans: Atılım Üniversitesi

İnternet teknolojileri, Java, mobil uygulama geliştirme.

Uzaktan cihazların kontrol edilmesi ve tıp alanında kullanımı üzerine çalışmalar yapan Neşe Şahin Özçelik, yüksek lisans derecesini 2004’te Atılım Üniversitesi’nden almıştır. Mobil Uygulama Geliştirme, Nesneye Yönelik Programlama, Java ile Programlama, İnternet Teknolojileri derslerini vermektedir.

 

31_008_a_elif_ozdilekSibel Elif Özdilek
İşletme Bilgi Yönetimi Bölümü
Doktora: Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Avrupa Birliği, Avrupa güvenlik politikası, uluslararası halkla ilişkiler, kurumsal iletişim, psikoloji, marka yönetimi.

Doktorasını Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde tamamlayan Sibel Elif Özdilek’in araştırmaları Avrupa komşuluk ve güvenlik politikası, Gramsci Teorisi, stratejik marka yönetimi ve küresel halkla ilişkiler gibi konulara yayılmaktadır. Bilkent Üniversitesi’ne katılmadan önce Dünya Bankası ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nda çalışmıştır. İş İletişimi, Güç ve Etki, Halkla İlişkiler, Stratejik Marka Yönetimi derslerini vermektedir. Tenis ve sinema Dr. Özdilek’in özel ilgi alanlarıdır.

 

 

32_014_A+_Kamer_RodopluKamer Rodoplu
Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü
Lisans: Institut National des Sciences Appliquees de Lyon

Algoritmalar ve programlama dilleri, ayrık matematik, işletme ve sosyal bilimlerde ileri matematik uygulamaları.

Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu Müdürü ve Öğrenci Dekanı Kamer Rodoplu, Institut National des Sciences Appliquées de Lyon mezunudur. 1998’de dönemin Fransa Devlet Başkanı Jacques Chirac tarafından Chevalier dans l’Ordre National de Mérite nişanıyla onurlandırılmıştır. Matematik dersini veren Rodoplu’nun kişisel ilgi alanları klasik müzik, caz, seyahat ve spordur.

 

30_012_A_Okyay-SayOkyay Say
Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü
Lisans: Hacettepe Üniversitesi

Veri yapıları, nesneye dayalı programlama, programlama dilleri, paralel programlama.

Programlamaya Giriş, Veri Yapıları, Paralel Programlama ve Nesneye Yönelik Programlama derslerini veren Okyay Say, Bilkent Üniversitesi’ne katılmadan önce Koç Sistem’de çalışmıştır. Say’ın özel ilgi alanları Taocu çalışmalar, tasavvuf ve dağcılıktır.

 

30-019-A+Nimet_Cerem_SerimCeren Serim
Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü
Yüksek Lisans: Atılım Üniversitesi

Elektronik performans destekleme sistemleri, uzaktan eğitim, radyo frekanslı laboratuvar sistemleri araçlarının simülasyonu.

Uzaktan erişimli laboratuvar ortamlarında bulunan ve gerçek ortamlarda kullanılması karmaşık olan test makineleri için internet tabanlı simülasyon ortamlarının hazırlanması ve kullanımı ile ilgili çalışmalar yapan Nimet Ceren Serim, yüksek lisans derecesini 2009’da Atılım Üniversitesi’nden almıştır. Avrupa Komisyonu’nca desteklenen uzaktan radyo laboratuvarı projesinde görev yapmıştır. Bilgi Teknolojileri dersini veren Serim’in özel ilgi alanları spor ve sinemadır.

 

30-08-A+cuneyt-sevgiCüneyt Sevgi
Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü
Doktora: Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Veri iletişimi ve ağları, yazılım mühendisliği ve yönetimi, bulut bilişimi.

Bilgisayar Ağları ve Ağların Ölçeklendirilmesi derslerini veren Cüneyt Sevgi, Bilkent Üniversitesi’ne katılmadan önce Işık Üniversitesi’nde çalışmıştır. Doktorasını 2009’da Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde tamamlamıştır. İnternet, yazılım mühendisliği ve yönetimi, veri iletişimi ve ağları üzerine çalışmalarını sürdüren Dr. Sevgi’nin makaleleri Journal of Network and Computer Applications ve IEEE Communications Letters dergilerinde yayımlanmıştır.

 

32_015_A+_Mustafa_SiyahhanMustafa Siyahhan
Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü
Yüksek Lisans: Ohio Üniversitesi

Pazarlama, turizm ekonomisi, turizm hukuku, işletme yönetimi.

Mustafa Siyahhan, Küreselleşen Dünyada Türkiye Turizm Tanıtımı başlıklı kitabın yazarıdır. Mehmet Kemal Dedeman Araştırma ve Geliştirme Proje Yarışması’nın 2007 turizm birincisidir. Yüksek lisans derecesini 1974’te Ohio Üniversitesi’nden alan Siyahhan, turizm pazarlaması, dış tanıtım, reklam ve halkla ilişkiler, Avrupa Birliği (AB) turizm mevzuatı, turizm hukuku, turizm stratejisi, turizm tanıtım ve pazarlamasında kurumsal yapılandırma alanlarında çalışmalar yapmaktadır. İşletmeye Giriş, Türkiye Turizm Coğrafyası, Turizm Ekonomisi, Turizm Endüstrisinde Stratejik Pazarlama ve İktisadın Temel İlkeleri derslerini vermektedir. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde Kopenhag Kültür ve Turizm Müşavirliği, Washington Turizm Müşavirliği, Tanıtma Genel Müdürlüğü ve AB Daimi Temas Noktası görevlerinde bulunan Siyahhan’ın başlıca hobileri Türk halk müziği, tarih ve doğa yürüyüşleri ve yüzmedir.

 

32_016-esinsenolEsin Şenol
Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü
Yüksek Lisans: Atılım Üniversitesi

Satın alma ve maliyet analizleri, işletme yönetimi.

Yüksek lisansını 2008’de Atılım Üniversitesi’nde tamamlayan Esin Şenol, turizmde standartlar, bütçe, yiyecek ve içecek sektörünün maliyet kontrolü, satın alma ve ilgili yazılımlar hakkında çalışmalar yapmakta ve dersler vermektedir. American Hotel and Lodging Association, Swift Drilling Engineering, Divan Antalya ve Çankaya Üniversitesi gibi kurumlarda görev almış olan Şenol’un hobileri müzik, spor ve seyahattir.

 

30_013-A+serpil-tinSerpil Tın
Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü
Yüksek Lisans: Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Algoritmalar ve veri yapıları, yazılım gerçekleme, doğrulama ve test, yapay zeka, çoklu sensör füzyonu.

Serpil Tın’ın çalışmaları yapay zekâ, bulanık mantık, veri entegrasyonu ve modelleme gibi alanları kapsamaktadır. Yüksek lisans derecesini 1991’de Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden alan Tın’ın makaleleri Advances in Modelling and Analysis gibi dergilerde yayımlanmıştır. Programlamaya Giriş, Algoritmalar ve Veri Yapıları, Bilgi Teknolojileri Araştırması, Yazılım Geçerleme, Doğrulama ve Test derslerini veren Tın, yüzme ve tenise ilgi duymaktadır.

 

Satılmış Topcu
Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü
Doktora: Bilkent Üniversitesi

Radyo frekansı yayılım modelleri ve simülasyonu, frekans planlaması, çok geniş ölçekli tümleşim devreleri tasarımı ve testi.

Doktorasını 1994’te Bilkent Üniversitesi’nde tamamlayan Satılmış Topcu’nun araştırmaları kablosuz haberleşme, RF propagasyon, frekans planlaması, VLSI devrelerin tasarım ve simülasyonu etrafında yoğunlaşmaktadır. Makaleleri International Journal of RF and Microwave Computer-Aided Engineering, International Journal of Electronics, IEEE Transactions on Broadcasting ve IEEE Transactions on Circuits and Systems gibi dergilerde yayımlanmıştır. Ayrık Matematik dersini veren Dr. Topcu, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde öğretim üyeliği ve bölüm başkan yardımcılığı yapmıştır. Bilkent Üniversitesi İletişim ve Spektrum Yönetimi Araştırma Merkezi (İSYAM) direktörüdür. Futbol, müzik, sinema ve sudoku, Dr. Topcu’nun kişisel ilgi alanlarıdır.

 

30_015-A+erkan-ucarErkan Uçar
Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü
Doktora: Orta Doğu Teknik Üniversitesi 

Yapay zeka, yazılım mühendisliği, yazılımda dış kaynak kullanımı, bulut bilişim, veri yapıları, algoritmalar.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Erkan Uçar, bilişim sistemlerinde dış kaynak kullanımı, yazılım mühendisliği, iş süreçlerinin yeniden yapılandırılması, bilgisayar algoritmaları ve problem çözme, yapay zekâ ve bulut bilişim konularında araştırmalar yapmaktadır. Doktorasını 2012’de Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden almıştır. Algoritmalar ve Veri Yapıları, Bilişim Sistemleri Temelleri, Bilgi Teknolojileri Araştırmaları, Bilişim Sistemlerinde Dış Kaynak Kullanımı derslerini vermektedir. Rock müzik, yüzme, masa tenisi, basketbol ve otomobil yarışları gibi kişisel ilgi alanları bulunan Dr. Uçar’ın diğer hobileri dart oynamak ve gitar çalmaktır.

 

32_018-ali-unalAli Ünal
Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü
Yüksek Lisans: Başkent Üniversitesi

Turizm eğitimi, uygulamalı turizm eğitimi.

Yüksek lisans derecesini 2003’te Başkent Üniversitesi’nden alan Ali Ünal, Türkiye Aşçılar Federasyonu’nun düzenlediği uluslararası yarışmada Bilkent Gastronomi Grubu ile ikincilik ve üçüncülük ödüllerini kazanmıştır. Chaîne des Rôtisseurs Türkiye aşçılar yarışmalarında mutfak hakemliği yapmıştır. Yiyecek ve İçecek Servisi ile Restoran Servisi derslerini veren Ünal’in özel ilgi alanları kahve kültürü, kayak ve motor sporlarıdır.

 

32_006_A+_Hacer_CinarHacer Üstündağ
Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü
Lisans: Hacettepe Üniversitesi

Genel muhasebe, otel muhasebesi, fizibilite etütleri.

Turizmde Yönetim Uygulamaları, Yönetim Muhasebesi, Konaklama Sektörü Yönetim Muhasebesi ve Muhasebe Prensipleri derslerini veren Hacer Üstündağ, sanayi ve otelcilik sektörlerinde mali işler yöneticiliği yapmıştır. Hacettepe Üniversitesi mezunudur.

 


31_011_a_rabia-usenmez
Rabia Üşenmez
İşletme Bilgi Yönetimi Bölümü
Yüksek Lisans: Gazi Üniversitesi

İnternet sitesi tasarımı, veri tabanı yönetimi, Microsoft Office uygulamaları, algoritma, programlama dilleri

Bilgisayara Giriş, İnternet Sitesi Tasarımı, Algoritma, Veri Tabanı Yönetimi ve Bilgi Sistemleri Yönetimi derslerini veren Rabia Üşenmez, yüksek lisansını Gazi Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Kişisel gelişim ve takım sporlarına meraklıdır.

 

30_016-A+murat-yildirimHamdi Murat Yıldırım
Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü
Doktora: Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Kriptoloji ve uygulamaları, kriptografik protokoller, bilgi güvenliği, algoritmalar, bilgisayar ağları.

Doktorasını 2007’de Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde tamamlayan Hamdi Murat Yıldırım, blok zincir teknolojisi, kriptografik algoritmalar ve protokoller, bilgisayar ağları ve ağ güvenliği konuları üzerinde çalışmaktadır. Ayrık Matematik, Bilgi Teknolojileri, Bilgisayar Ağları, Algoritmalar ve Problem Çözme, Bilgisayar ve Ağ Güvenliği derslerini vermektedir. Müzik, basketbol ve sinema, Dr.Yıldırım’ın özel ilgi alanlarıdır.

 

18-10-A+_fusun_yurutenFüsun Yürüten
Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü
Yüksek Lisans: Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Veri tabanı yönetim sistemleri ve uygulamaları, veri tabanı yönetimi, mantıksal tasarım, işletim sistemleri.

Füsun Yürüten’in uzmanlık alanları veri tabanı yönetim sistemleri kapsamında sorgulama dilleri, veri tabanı tasarımı ve sistem yönetimidir. Bilkent Üniversitesi’ne katılmadan önce Türkiye İş Bankası Bilgi İşlem Müdürlüğü’nde görev alan Yürüten, yüksek lisansını 1993’te Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Veri Tabanı Yönetim Sistemleri ve Uygulamaları, Programlamaya Giriş, Nesne Tabanlı Programlama Dilleri derslerini vermektedir. Tasavvuf, kişisel gelişim ve farkındalık konularına özel bir ilgi duyan Yürüten, yağlı boya resim çalışmaları da yapmaktadır.