Ana Sayfa » Tolga Çukur’a TÜSEB Aziz Sancar Ödülü

Tolga Çukur’a TÜSEB Aziz Sancar Ödülü

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığınca (TÜSEB) Nobel ödüllü bilim insanı Aziz Sancar adına, bilim insanlarına verilen teşvik ödülleri sahiplerini buldu.

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Tolga Çukur, biyomedikal görüntüleme alanına yaptığı katkılardan ötürü bu ödüle layık görülmüştür. TÜSEB, sağlık, bilim ve teknolojilerine gelecekte uluslararası düzeyde önemli katkılarda bulunabilecek niteliklere sahip olduğunu kanıtlamış, ödülün verildiği yılın ilk gününde 40 yaşını geçmemiş bilim insanlarına her yıl TÜSEB Aziz Sancar Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödülü veriyor. Bu yıl, ödül, beş bilim insanına verildi.

Dr. Çukur’un araştırma alanları, yeni nesil hesaplamalı görüntüleme platformları için makine öğrenme teknikleri, ve biyomedikal görüntülemenin radyolojik ve sinirbilim uygulamalarını kapsamaktadır.

TÜSEB Aziz Sancar Teşvik Ödülü’nü almaya hak kazanan bilim insanlarına ödülleri, bu yıl 17-19 Kasım’da Antalya’da düzenlenen HIMSS’21 Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı’nda takdim edildi.