Ana Sayfa » Gençlik Akademisi

Gençlik Akademisi


Bilkent Üniversitesi Gençlik Akademisi Başlıyor!

Üniversitemiz tarafından 2012’den bu yana düzenlenen Gençlik Akademisi, bu yıl 20 – 27 Haziran 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

Neden Gençlik Akademisi?

Bilkent Üniversitesi Gençlik Akademisi, lise öğrencisi katılımcılara farklı bölümleri ve çalışma alanlarını tanıma olanağı vermek üzere tasarlanmış bir yaz programıdır. Program, aktif katılıma ve uygulamaya dayalı birçok eğlenceli etkinlik yoluyla öğrencilerde gelecekte seçmek isteyebilecekleri bölümler ve meslekler hakkında bir farkındalık oluşturmayı hedeflemektedir.

Gençlik Akademisi, katılımcıların gelişimine ve keyifli zaman geçirmelerine yönelik kültürel, sosyal ve sportif etkinlikler de içermektedir. Bilkent Üniversitesi kütüphanesi, spor salonu ve yüzme havuzu da program boyunca katılımcıların kullanımına açık olacaktır.

Tüm katılımcılar, Bilkent Üniversitesi öğrenci yurtlarında bu program için ayrılan bölümlerde kalacak, üniversite ve kampüs yaşamını tecrübe etme şansı bulacaktır. Öğrencilerin programa uyum, kampüs yaşamı ve daha birçok konuda danışabilecekleri rehberleri de olacaktır. Rehberlerimiz, Gençlik Akademisi programı için özel olarak seçilmiş Bilkent Üniversitesi lisans öğrencileridir.

 

Kimler Katılabilir?

Gençlik Akademisi’ne üniversite yaşamı ve gelecekteki kariyer alternatifleri hakkında merak ve heyecan duyan, Haziran 2020’de 9., 10, veya 11. sınıfları tamamlayacak tüm lise öğrencileri başvurabilir.

 

 

Bilkent Üniversitesi
Gençlik Akademisi Programı
06800, Bilkent, Ankara
Tel : (312) 290 2245

 

Hale Öklü
Program Koordinatörü
genclikakademisi@bilkent.edu.tr