Ana Sayfa » COMD, CILECT’e Katıldı

COMD, CILECT’e Katıldı

İletişim ve Tasarım Bölümü (COMD), Uluslararası Film ve Televizyon Okulları Birliği CILECT (Centre International de Liaison des Ecoles de Cinéma et de Télévision) tarafından akredite edilerek birliğin tam üyeliğine seçildi.

1954 yılında Fransa’da kurulan CILECT, 6 kıtada 65 ülkede, yılda 55.000’den fazla öğrenciyi eğiten ve güçlü bir mezunlar ağıyla iletişim kuran 180’den fazla görsel-işitsel eğitim kurumunu içermektedir.

Bölüm, Moskova’da dünyanın en eski film okulu Rus Devlet Sinematografi Üniversitesi’nin 100. Yıldönümünün de kutlandığı 2019 CILECT Kongresi’nde onurlandırıldı. Bu yılki kongreye beş kıtadan 102 üye üniversite katıldı.

CILECT 1954’te Fransa’nın Cannes kentinde kuruldu; 2017 yılından bu yana kuruluş, 65 ülkedeki 180’den fazla görsel-işitsel eğitim kurumunu bünyesine dahil etti. CILECT misyonunu “film, televizyon ve ilgili medya için en yüksek eğitim ve araştırma standartlarını geliştirme ve destekleme amacıyla sanatsal, pedagojik, yöntemsel ve yönetsel en iyi uygulamaların paylaşıldığı küresel ve bölgesel platformlar kurmak ve organize etmek” olarak tanımlamaktadır.