Ana Sayfa » Bilim Akademisi, BAGEP 2016 Ödülleri

Bilim Akademisi, BAGEP 2016 Ödülleri

Bilim Akademisi tarafından açılan BAGEP’in amacı, üstün başarılı genç bilim insanlarını ödüllendirmek, desteklemek, bilimde önde gelen gençlerin tanınmalarını ve araştırmalarından haberdar olmalarını sağlamaktır.

bagepfotoProgram bilimin her alanından, 40 yaşını geçmemiş, doktoralı veya tıpta uzmanlığını almış bilim insanlarına açıktır. Aynı kişiye iki kez verilmeyen BAGEP ödülü iki yıllık araştırma desteği ve bir ödül sertifikasından oluşur. Bu ödül, genç bilim insanının araştırmaları için gerekli harcamaları karşılaması amacıyla, önceden bir harcama planı istenmeksizin, karşılıksız olarak verilmektedir.

Bilkent Üniversitesi öğretim kadrosundan BAGEP 2016 ödülünü 7 bilim insanı almıştır. Mühendislik Fakültesi öğretim üyelerinden Dr. Selim Aksoy (Bilgisayar Mühendisliği), Dr. Emine Ülkü Sarıtaş (Elektrik ve Elektronik Mühendisliği), Dr. Emine Yegan Erdem (Makine Mühendisliği); Fen Fakültesi öğretim üyelerinden Dr. Emrah Özensoy (Kimya), Dr. Bilge Baytekin (Kimya), Dr. Seymur Cahangirov (UNAM) ve Dr. Urartu Özgür Şafak Şeker’i (UNAM) başarılarından dolayı tebrik ederiz.

Ödül töreni 14 Nisan 2016 tarihinde yapılacaktır. Ayrıntılı bilgi için: http://bilimakademisi.org/bagep/bagep-2016/

 

bagep_son2